Naziv fonda: Erste Plavi OMF kategorije C
Datum osnivanja fonda: 21.8.2014.
Vrsta fonda: Obvezni mirovinski fond
Društvo koje upravlja fondom: Erste OMF d.o.o.
Valuta udjela fonda: HRK

Banka skrbnik: OTP banka Hrvatska
IBAN fonda: HR0323300031353468779
ISIN fonda:

Prospekt fonda: Prospekt (4988 KB)
Ključne informacije za ulagatelje:
Osobna iskaznica fonda: Osobna iskaznica (1017 KB)
Ostali dokumenti:

Prva uplata u fond:  HRK
Minimalna uplata u fond:  HRK

Upravljačka naknada za vođenje fonda: 0,4500%
Naknada depozitnoj banci: 0,0300%

Imovina fonda na današnji dan: 693.849.512,55 HRK

Prinos fonda u 30 dana: -1,4700%
Prinos fonda u 90 dana: -1,2300%
Prinos fonda u 180 dana: -1,4100%
Prinos fonda u godinu dana: 2,6200%
Prosječni godišnji prinos fonda: 5,8959%
Kretanje vrijednosti udjela u fondu u posljednjih 180 dana: Erste Plavi OMF kategorije C
Vrijednost udjela (NAV): 137,9103; Datum: 30.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 137,9304; Datum: 29.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 137,898; Datum: 26.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 137,8057; Datum: 25.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 137,9296; Datum: 24.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 137,9217; Datum: 23.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 138,1124; Datum: 21.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 138,0156; Datum: 20.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 137,9018; Datum: 19.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 138,2675; Datum: 18.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 138,5076; Datum: 17.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 138,821; Datum: 16.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,5673; Datum: 15.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,4463; Datum: 13.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,6114; Datum: 12.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,085; Datum: 11.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,7464; Datum: 10.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8308; Datum: 9.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9895; Datum: 8.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9816; Datum: 7.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,0626; Datum: 5.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,0193; Datum: 4.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,7867; Datum: 3.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8805; Datum: 2.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9405; Datum: 1.3.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9708; Datum: 29.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,0326; Datum: 28.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,3482; Datum: 27.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,504; Datum: 26.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,5505; Datum: 25.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,6306; Datum: 24.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,658; Datum: 23.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,6498; Datum: 22.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,6364; Datum: 21.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,5928; Datum: 20.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,5887; Datum: 19.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,5358; Datum: 18.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,4895; Datum: 17.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,48; Datum: 16.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,4719; Datum: 15.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,3901; Datum: 13.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,3191; Datum: 12.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,2755; Datum: 11.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,221; Datum: 10.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,2115; Datum: 9.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,2034; Datum: 8.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,1416; Datum: 6.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,0709; Datum: 5.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,0519; Datum: 4.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,0621; Datum: 3.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,0544; Datum: 2.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,0454; Datum: 1.2.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,0277; Datum: 30.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9676; Datum: 29.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9712; Datum: 28.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9588; Datum: 27.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9661; Datum: 26.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,957; Datum: 25.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8757; Datum: 23.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8602; Datum: 22.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8732; Datum: 21.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8888; Datum: 20.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8801; Datum: 19.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,837; Datum: 16.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8508; Datum: 15.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8323; Datum: 14.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8815; Datum: 13.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9096; Datum: 12.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8565; Datum: 10.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8101; Datum: 9.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,7788; Datum: 8.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8034; Datum: 7.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8011; Datum: 6.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,7452; Datum: 5.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,7036; Datum: 3.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,6776; Datum: 2.1.2020.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,6285; Datum: 31.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,5509; Datum: 30.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,5659; Datum: 29.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,5792; Datum: 26.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,571; Datum: 25.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,5485; Datum: 23.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,546; Datum: 22.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,5228; Datum: 20.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,498; Datum: 19.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,4665; Datum: 18.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,4463; Datum: 17.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3882; Datum: 16.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3671; Datum: 15.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3794; Datum: 13.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,4007; Datum: 12.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3982; Datum: 11.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,391; Datum: 10.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3631; Datum: 9.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3455; Datum: 8.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3293; Datum: 6.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3384; Datum: 5.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3393; Datum: 4.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3344; Datum: 3.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3319; Datum: 2.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3919; Datum: 1.12.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,362; Datum: 29.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3502; Datum: 28.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3199; Datum: 27.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,326; Datum: 26.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3235; Datum: 25.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3451; Datum: 24.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3367; Datum: 23.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3094; Datum: 20.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,2583; Datum: 19.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,2606; Datum: 18.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,2849; Datum: 17.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,2766; Datum: 16.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,2801; Datum: 14.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3509; Datum: 13.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,3647; Datum: 12.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,4417; Datum: 11.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,5182; Datum: 9.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,5125; Datum: 8.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,6043; Datum: 7.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,7422; Datum: 6.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,7828; Datum: 5.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9122; Datum: 4.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9409; Datum: 3.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9236; Datum: 1.11.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8805; Datum: 30.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8721; Datum: 29.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,876; Datum: 28.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,917; Datum: 27.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9081; Datum: 26.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8772; Datum: 24.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8653; Datum: 23.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8736; Datum: 22.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,8624; Datum: 21.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9371; Datum: 20.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9581; Datum: 17.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9926; Datum: 16.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,0021; Datum: 15.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,0326; Datum: 14.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,0318; Datum: 13.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,023; Datum: 12.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 140,0141; Datum: 10.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9968; Datum: 9.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9777; Datum: 8.10.2019.; Prosjek: 139,68 Vrijednost udjela (NAV): 139,9659; Datum: 6.10.2019.; Prosjek: 139,68


Ulazna naknada u Erste Plavi OMF kategorije C fond: 0,8% od svakog uplaćenog doprinosa članova

Izlazna naknada iz Erste Plavi OMF kategorije C fonda: Prilikom promjene fonda prije isteka treće godine članstva, svaki član fonda plaća izlaznu naknadu. U prvoj godini članstva naknada za izlazak iznosi 0,8%, u drugoj 0,4% a u trećoj godini 0,2% od iznosa sredstava na osobnom računu člana fonda. Nakon treće godine članstva u fondu izlazna naknada se ne naplaćuje.

Ciljevi, strategija i rizici poslovanja Fonda

 

Investicijski cilj Fonda jest očuvanje sredstava na računu članova te rast vrijednosti uloženih novčanih sredstava na dulji rok, nisko rizičnom strategijom ulaganja, radi osiguranja isplate mirovinskih davanja članovima Fonda. Investicijski cilj se ostvaruje ulaganjem u dužničke vrijednosne papire, depozite banaka i udjele investicijskih fondova, sukladno ograničenjima ulaganja iz Zakona, podzakonskih akata i Statuta.

Fond kategorije C minimalno 70% neto imovine ulaže u obveznice Republike Hrvatske, članica EU ili OECD zemalja, ne ulaže u dionice, a izloženost investicijskim fondovima ograničena je na 10%. Minimalno 90% neto imovine fonda je u kunama.

Vrijednost obračunske jedinice Fonda mijenja se kako se mijenjaju vrijednosti vrijednosnih papira i ostalih instrumenata u koje je uložena imovina Fonda, a na te vrijednosti mogu utjecati mnogi rizici. Nadalje, ne postoji jamstvo da će  Fond ostvariti svoje investicijske ciljeve.
Prinosi u prošlosti nisu indikator prinosa u budućnosti.

Glavni rizici koji mogu utjecati na Fond su:

  • Tržišni rizici:
    • Rizik promjene cijene
    • Rizik promjene tečaja valute
    • Rizik promjene kamatnih stopa
  • Kreditni rizik i rizik namire
  • Kreditni rizik
  • Rizik namire
  • Rizik likvidnosti
  • Politički rizik zemalja u koje je uložena imovina Fonda
  • Rizik promjene poreznih propisa
  • Operativni rizik
  • Rizik stalne primjerenosti i prikladnosti
  • Rizik sukoba interesa

 

Rizici vezani uz vrstu imovine u koju su uložena sredstva Fonda

 

S obzirom na strategiju ulaganja i postavljena ograničenja ulaganja Fond karakteriziraju nizak stupanj rizičnosti i niska volatilnost vrijednosti obračunske jedinice. Fond je umjereno izložen riziku promjene cijene vrijednosnih papira, valutnom riziku, riziku promjene kamatnih stopa  i kreditnom riziku, dok je izloženost ostalim vrstama rizika niska ili vrlo niska. S obzirom na to razina rizika koju Fond preuzima (tzv. apetit za rizikom)  je  nizak. Aktivnosti fonda mogu biti profitabilne, ali se članovima ne garantira da će uloženi iznos sredstava biti vraćen ili da će mu se vrijednost uvećati. Iako Fond ulaže u nisko rizične instrumenta, određeni rizici ipak postoje. Niže u nastavku navedeni su rizici vezani uz određenu vrstu imovine u koju su uložena sredstva Fonda.

 

Obveznice

 

Prvenstveno su izložene riziku promjene kamatnih stopa, no budući da se tržište kapitala u Republici Hrvatskoj svrstava u tržišta u razvoju, sve obveznice izdane u Republici Hrvatskoj,  pa tako i državne obveznice Republike Hrvatske, snose i kreditni rizik hrvatske države. Obveznice izdane u drugim zemljama članicama EU i OECD-a također snose kreditni rizik zemalja u kojima su izdane.

 

Otvoreni fondovi

 

Društvo imovinu Fonda ulaže u domaće i strane otvorene investicijske fondove. Takvi fondovi pružaju nam mogućnost jednostavnog ulaganja u pojedine zemljopisne i industrijske sektore, te likvidnost tog dijela portfelja, koji je većinom likvidniji nego što bi to bio istovjetni udio u vrijednosnim papirima u koje ulaže takav fond. Domaći otvoreni investicijski fondovi najvećim dijelom ne objavljuju neku mjerodavnu veličinu (benchmark) koju trebaju nadmašiti ulaganjem. Ovi fondovi naplaćuju naknadu za upravljanje na uložena sredstva, a mogu naplatiti i ulaznu i izlaznu naknadu, što smanjuje prinos sredstava uloženih u takve fondove.

 

Kratkoročni dužnički vrijednosni papiri

 

Imovina fonda ulaže se u trezorske zapise Republike Hrvatske, zemalja članica EU i OECD-a i komercijalne zapise trgovačkih društava iz tih zemalja. Ovi vrijednosni papiri manje su likvidni od obveznica, te obično ostaju u Fondu do svojeg dospijeća. Dok su trezorski zapisi Republike Hrvatske, zemalja članica EU i OECD-a niskog rizika, komercijalni zapisi trgovačkih društava izloženi su kreditnom riziku te riziku nelikvidnosti izdavatelja.

 

Depoziti u bankama

 

Društvo može imovinu Fonda držati u bankovnim depozitima u Republici Hrvatskoj i u inozemstvu, ročnosti do dvanaest mjeseci. Bankovni depoziti jedni su od sigurnijih financijskih instrumenata, i izloženi su samo riziku nelikvidnosti i stečaja banke koja je primila depozit. Društvo je do sada isključivo depozite držalo samo u hrvatskim bankama, koristeći stroge interne limite vezane uz veličinu temeljnog kapitala banaka.

Erste Plavi OMF kategorije C
Vrijednost udjela: 137,91; Datum: 30.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 137,93; Datum: 29.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 137,90; Datum: 26.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 137,81; Datum: 25.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 137,93; Datum: 24.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 137,92; Datum: 23.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 138,11; Datum: 21.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 138,02; Datum: 20.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 137,90; Datum: 19.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 138,27; Datum: 18.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 138,51; Datum: 17.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 138,82; Datum: 16.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 139,57; Datum: 15.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 139,45; Datum: 13.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 139,61; Datum: 12.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 140,09; Datum: 11.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 139,75; Datum: 10.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 139,83; Datum: 9.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 139,99; Datum: 8.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 139,98; Datum: 7.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 140,06; Datum: 5.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 140,02; Datum: 4.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 139,79; Datum: 3.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 139,88; Datum: 2.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00 Vrijednost udjela: 139,94; Datum: 1.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 139,00
Top 10 pozicija u financijskom instrumentima Zagrebačke burze
nema podataka za prikazati
nema podataka za prikazati
Top 10 pozicija iz osobne iskaznice fonda
Financijski instrumentPostotak
MFKN 2029(H297A, HRRHMFO297A0, Ministarstvo financija)17,84
MF INDEX 2034(H34BA, HRRHMFO34BA1, Ministarstvo financija)13,49
CROATIA 2030(CROATI 2 3/4 01/27/30, XS1713475306, RH)13,47
MFKN 2023(H23BA, HRRHMFO23BA4, Ministarstvo financija)7,53
MFKN 2026(H26CA, HRRHMFO26CA5, Ministarstvo financija)7,50
MF 2024(H247E, HRRHMFO247E7, Ministarstvo financija)6,11
CROATIA 2025(CROATI 3 03/11/25 , XS1117298916, RH)4,97
CROATIA 2029(CROATI 1.125 06/19/29, XS1843434876, RH)4,93
MFKN 2025(H257A, HRRHMFO257A4, Ministarstvo financija)4,59
CROATIA 2028(CROATI 2.7 06/15/28, XS1713462668, RH)3,76
Sektorska struktura ulaganja Erste Plavi OMF kategorije C fonda
Osvježeno: 23.9.2019. 12:30:36
Struktura ulaganja po vrstama fin. instrumenata Erste Plavi OMF kategorije C fonda
Osvježeno: 23.9.2019. 12:30:36
Zemljopisna struktura ulaganja Erste Plavi OMF kategorije C fonda
Osvježeno: 23.9.2019. 12:30:36
Valutna struktura ulaganja Erste Plavi OMF kategorije C fonda
Osvježeno: 23.9.2019. 12:30:36
FondDruštvo za upravljanjeDatumVrijednostImovina
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 30.3.2020.137,9103693.284.251,93
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 29.3.2020.137,9304693.440.120,27
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 26.3.2020.137,8980693.272.810,13
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 25.3.2020.137,8057692.874.752,53
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 24.3.2020.137,9296693.849.512,55
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 23.3.2020.137,9217693.792.408,84
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 21.3.2020.138,1124695.268.035,44
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 20.3.2020.138,0156694.780.942,45
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 19.3.2020.137,9018694.233.951,63
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 18.3.2020.138,2675696.200.890,09
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 17.3.2020.138,5076697.383.783,46
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 16.3.2020.138,8210698.871.007,08
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 15.3.2020.139,5673702.568.605,77
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 13.3.2020.139,4463701.959.457,20
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 12.3.2020.139,6114702.906.614,53
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 11.3.2020.140,0850705.185.753,18
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 10.3.2020.139,7464703.392.662,37
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 9.3.2020.139,8308703.489.188,27
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 8.3.2020.139,9895704.286.937,13
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 7.3.2020.139,9816704.247.457,21
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 5.3.2020.140,0626704.752.031,65
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 4.3.2020.140,0193704.794.861,79
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 3.3.2020.139,7867703.873.461,80
Erste Plavi OMF kategorije CErste OMF d.o.o. 2.3.2020.139,8805693.287.600,76