Naziv fonda: OTP start
Datum osnivanja fonda: 27.12.2005.
Vrsta fonda: Novčani fond
Društvo koje upravlja fondom: OTP Invest d.o.o.
Valuta udjela fonda: HRK

Banka skrbnik: OTP banka Hrvatska
IBAN fonda: HR5824070001300000187
ISIN fonda: HROTPIUNVCF2

Prospekt fonda: Prospekt (685 KB)
Ključne informacije za ulagatelje: KIID (105 KB)
Osobna iskaznica fonda: Osobna iskaznica (712 KB)
Ostali dokumenti:

Prva uplata u fond: 1000 HRK
Minimalna uplata u fond: 100 HRK

Upravljačka naknada za vođenje fonda: 1,0000%
Naknada depozitnoj banci: 0,1500%

Imovina fonda na današnji dan: 256.244.700,00 HRK

Prinos fonda u 30 dana: -0,0600%
Prinos fonda u 90 dana: -0,0400%
Prinos fonda u 180 dana: -0,0600%
Prinos fonda u godinu dana: -0,0200%
Prosječni godišnji prinos fonda: 2,0275%
Kretanje vrijednosti udjela u fondu u posljednjih 180 dana: OTP start
Vrijednost udjela (NAV): 133,1293; Datum: 30.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1288; Datum: 27.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1231; Datum: 26.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1151; Datum: 25.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1167; Datum: 24.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1157; Datum: 23.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1139; Datum: 20.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1062; Datum: 19.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1099; Datum: 18.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1092; Datum: 17.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1333; Datum: 16.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1471; Datum: 13.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1473; Datum: 12.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1723; Datum: 11.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1832; Datum: 10.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1849; Datum: 9.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1873; Datum: 6.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1872; Datum: 5.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1897; Datum: 4.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1913; Datum: 3.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1997; Datum: 2.3.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2047; Datum: 28.2.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2107; Datum: 27.2.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2097; Datum: 20.2.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2097; Datum: 19.2.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2091; Datum: 18.2.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2089; Datum: 17.2.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2078; Datum: 14.2.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2068; Datum: 11.2.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2063; Datum: 10.2.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2049; Datum: 7.2.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2047; Datum: 6.2.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2044; Datum: 5.2.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2038; Datum: 4.2.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2031; Datum: 3.2.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2011; Datum: 31.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2011; Datum: 30.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1997; Datum: 29.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1995; Datum: 28.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2; Datum: 27.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1995; Datum: 24.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,199; Datum: 23.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1985; Datum: 22.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,198; Datum: 21.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1992; Datum: 20.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1961; Datum: 17.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1957; Datum: 16.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1953; Datum: 15.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1964; Datum: 14.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,196; Datum: 13.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,192; Datum: 10.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1911; Datum: 9.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1902; Datum: 8.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1972; Datum: 7.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1998; Datum: 3.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1995; Datum: 2.1.2020.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,178; Datum: 31.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1529; Datum: 30.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1736; Datum: 27.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1714; Datum: 24.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1704; Datum: 23.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,168; Datum: 20.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1673; Datum: 19.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1696; Datum: 18.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1694; Datum: 17.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,168; Datum: 16.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1673; Datum: 13.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1671; Datum: 12.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1661; Datum: 11.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1661; Datum: 11.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1656; Datum: 10.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1646; Datum: 9.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1667; Datum: 6.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1662; Datum: 5.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1657; Datum: 4.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1662; Datum: 3.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1662; Datum: 2.12.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1647; Datum: 29.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1643; Datum: 28.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1637; Datum: 27.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1634; Datum: 26.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1629; Datum: 25.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1605; Datum: 22.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1601; Datum: 21.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1586; Datum: 20.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2094; Datum: 19.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2095; Datum: 18.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2112; Datum: 15.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2157; Datum: 14.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2158; Datum: 13.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,215; Datum: 12.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2148; Datum: 11.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2123; Datum: 8.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2118; Datum: 7.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2107; Datum: 6.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2098; Datum: 5.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2093; Datum: 4.11.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2056; Datum: 31.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2053; Datum: 30.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2046; Datum: 29.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2099; Datum: 28.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2066; Datum: 25.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2061; Datum: 24.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2048; Datum: 23.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2038; Datum: 22.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2061; Datum: 21.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2039; Datum: 18.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,204; Datum: 17.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2041; Datum: 16.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2022; Datum: 15.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2066; Datum: 14.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2039; Datum: 11.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,203; Datum: 10.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2021; Datum: 9.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2009; Datum: 8.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,2009; Datum: 7.10.2019.; Prosjek: 133,18 Vrijednost udjela (NAV): 133,1987; Datum: 4.10.2019.; Prosjek: 133,18


Ulazna naknada u OTP start fond: Prilikom kupnje udjela u Fondu ne naplaćuje su ulazna naknada. Uprava Društva može donijeti odluku o promijeni ulazne naknade, a u skladu sa Zakonom.

Izlazna naknada iz OTP start fonda: Prilikom povlačenja udjela iz Fonda ne naplaćuje se izlazna naknada.

Strategijom ulaganja utvrđuju se osnovni financijski instrumenti u koje će se ulagati sredstva Fonda, te time i način kojim će se ostvariti dugoročni ciljevi Fonda, dok nastavno navedena ograničenja ulaganja daju osnovne okvire unutar kojih će se obavljati diversifikacija imovine Fonda s ciljem ograničavanja pojedinih rizika ulaganja.

OTP novčani fond potpada u kategoriju novčanih UCITS fondova što znači da je barem 75% imovine Fonda uloženo na novčanom tržištu (trezorski i komercijalni zapisi, depoziti, repo poslovi), odnosno obvezničkom tržištu, i to uz uvjet da dospijeće svakog pojedinog vrijednosnog papira/depozita ne prelazi godinu dana. Dodatno, ukupno modificirano
trajanje imovine Fonda (modificirana duracija) neće prelaziti osamnaest mjeseci.

Fond će svoje ciljeve ostvarivati ulaganjem u sljedeću imovinu:

  • dužničke vrijednosne papire koje je izdala ili za koje jamči Republika Hrvatska, do 100% neto imovine Fonda;
  • depozite kod financijskih institucija, do 100% neto imovine Fonda;
  • dužničke vrijednosne papire koje je izdala ili za koje jamči jedinica lokalne i područne samouprave Republike Hrvatske ili pravna osoba sa sjedištem u Republici Hrvatskoj, do 40% neto imovine Fonda;

Fond koristi tehnike i instrumente koji se koriste u svrhu učinkovitog upravljanja imovinom: sporazume o reotkupu (repo i obrnute repo sporazume) do 10% imovine Fonda, odnosno do 40% imovine u sporazume o reotkupu (repo i obrnute repo sporazume) koji uključuju dužničke vrijednosne papire koje je izdala, ili za njih jamči, Republika Hrvatska.

Ulaganje u dužničke vrijednosne papire čiji je izdavatelj ili za koje jamči Republika Hrvatska čini dio strategije ulaganja Fonda, radi čega značajan dio imovine Fonda može biti izložen Republici Hrvatskoj. Slijedom navedenog, iznimno od ograničenja ulaganja iz članka 250., stavka 1., točke 6. Zakona, a u skladu s člankom 250. b) Zakona, Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga odobrila je Društvu ulaganje iznad 35% neto vrijednosti imovine Fonda u dužničke vrijednosne papire čiji je izdavatelj ili za koje jamči
Republika Hrvatska, i to do 100% neto imovine Fonda.

Osim navedenih ograničenja ulaganja, Fond će najvišu valutnu izloženost održavati manjom od 20% imovine Fonda. Bilo kakva izloženost dioničkom tržištu nije dozvoljena. Fond može ulagati u neuvrštene vrijednosne papire, a takva ulaganja uređena su u skladu sa Zakonom i drugim propisima donesenim po osnovi Zakona.

Ulaganja u opcijske i terminske ugovore i druge financijske izvedenice mogu se koristiti u svrhu zaštite od rizika, odnosno u svrhu osiguranja potraživanja i imovine Fonda, te u svrhu ostvarivanja investicijskih ciljeva Fonda. Njihovim korištenjem neće se mijenjati strategija ulaganja niti povećavati izloženost rizicima iznad onih određenih ovim Prospektom Fonda. Fond neće ulagati u naznačene vrijednosne papire i ugovore da bi povećao ukupnu izloženost prema pojedinim tržištima ili dijelovima tržišta iznad razine propisane Zakonom i Prospektom Fonda.

Kroz stručno i aktivno upravljanje imovinom Fonda pozornošću savjesnog gospodarstvenika, uzimajući u obzir rizike i uvjete na tržištu, a u skladu s ograničenjima ulaganja navedenim Zakonom i Prospektom Fonda, kao i investicijskim ciljevima Fonda u cijelosti, Društvo će nastojati postići što viši povrat na uložena sredstava u Fond.

OTP start
Vrijednost udjela: 133,13; Datum: 30.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,13; Datum: 27.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,12; Datum: 26.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,12; Datum: 25.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,12; Datum: 24.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,12; Datum: 23.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,11; Datum: 20.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,11; Datum: 19.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,11; Datum: 18.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,11; Datum: 17.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,13; Datum: 16.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,15; Datum: 13.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,15; Datum: 12.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,17; Datum: 11.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,18; Datum: 10.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,18; Datum: 9.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,19; Datum: 6.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,19; Datum: 5.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,19; Datum: 4.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,19; Datum: 3.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15 Vrijednost udjela: 133,20; Datum: 2.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 133,15
Top 10 pozicija u financijskom instrumentima Zagrebačke burze
nema podataka za prikazati
nema podataka za prikazati
Top 10 pozicija iz osobne iskaznice fonda
Financijski instrumentPostotak
RHMF-O-23BA21,68
Ostalo20,70
RHMF-O-297A11,43
Novac na računu9,65
Novac na računu9,41
CROATI 6,625 206,43
RHMF-T-934A6,27
RHMF-T-009B4,70
RIBA-O-23BA3,44
DEPOZIT HRK3,14
RHMF-T-008A3,14
Sektorska struktura ulaganja OTP start fonda
Osvježeno: 23.9.2019. 12:30:36
Struktura ulaganja po vrstama fin. instrumenata OTP start fonda
Osvježeno: 23.9.2019. 12:30:36
Zemljopisna struktura ulaganja OTP start fonda
Osvježeno: 23.9.2019. 12:30:36
Valutna struktura ulaganja OTP start fonda
Osvježeno: 23.9.2019. 12:30:36
FondDruštvo za upravljanjeDatumVrijednostImovina
OTP startOTP Invest d.o.o. 30.3.2020.133,1293266.823.000,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 27.3.2020.133,1288266.823.000,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 26.3.2020.133,1231266.823.000,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 25.3.2020.133,1151266.823.000,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 24.3.2020.133,1167256.244.700,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 23.3.2020.133,1157256.244.700,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 20.3.2020.133,1139274.504.300,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 19.3.2020.133,1062266.823.000,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 18.3.2020.133,1099266.823.000,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 17.3.2020.133,1092256.244.700,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 16.3.2020.133,1333266.823.000,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 13.3.2020.133,1471256.244.700,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 12.3.2020.133,1473266.823.000,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 11.3.2020.133,1723256.244.700,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 10.3.2020.133,1832266.823.000,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 9.3.2020.133,1849266.823.000,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 6.3.2020.133,1873274.504.300,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 5.3.2020.133,1872256.244.700,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 4.3.2020.133,1897274.504.300,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 3.3.2020.133,1913266.823.000,00
OTP startOTP Invest d.o.o. 2.3.2020.133,1997266.823.000,00