Naziv fonda: OTP Short-term bond
Datum osnivanja fonda: 18.5.2017.
Vrsta fonda: Obveznički fond
Društvo koje upravlja fondom: OTP Invest d.o.o.
Valuta udjela fonda: EUR

Banka skrbnik: OTP banka Hrvatska
IBAN fonda: HR2524070001388000151
ISIN fonda: HROTPIUSHTB3

Prospekt fonda: Prospekt (749 KB)
Ključne informacije za ulagatelje: KIID (132 KB)
Osobna iskaznica fonda: Osobna iskaznica (829 KB)
Ostali dokumenti:

Prva uplata u fond: 100 EUR
Minimalna uplata u fond: 100 EUR

Upravljačka naknada za vođenje fonda: 0,9500%
Naknada depozitnoj banci: 0,1200%

Imovina fonda na današnji dan: 53.466.100,00 HRK

Prinos fonda u 30 dana: -0,7100%
Prinos fonda u 90 dana: -0,6600%
Prinos fonda u 180 dana: -0,7700%
Prinos fonda u godinu dana: -0,7400%
Prosječni godišnji prinos fonda: -0,1187%
Kretanje vrijednosti udjela u fondu u posljednjih 180 dana: OTP Short-term bond
Vrijednost udjela (NAV): 99,6608; Datum: 27.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 99,6453; Datum: 26.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 99,6981; Datum: 25.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 99,7108; Datum: 24.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 99,7158; Datum: 23.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 99,7543; Datum: 20.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 99,868; Datum: 19.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 99,9299; Datum: 17.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 99,9624; Datum: 16.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,0355; Datum: 13.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,0953; Datum: 12.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,151; Datum: 11.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,1823; Datum: 10.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,1845; Datum: 9.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,2549; Datum: 6.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,2686; Datum: 5.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,2557; Datum: 4.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,2769; Datum: 3.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,263; Datum: 2.3.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,2909; Datum: 28.2.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3347; Datum: 27.2.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3731; Datum: 20.2.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3638; Datum: 19.2.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,366; Datum: 18.2.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3659; Datum: 17.2.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3513; Datum: 14.2.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3474; Datum: 11.2.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,343; Datum: 10.2.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3371; Datum: 7.2.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3486; Datum: 6.2.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,36; Datum: 5.2.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,362; Datum: 4.2.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3556; Datum: 3.2.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3521; Datum: 31.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3423; Datum: 30.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3531; Datum: 29.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,338; Datum: 28.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3369; Datum: 27.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3458; Datum: 24.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3397; Datum: 23.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,346; Datum: 22.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3466; Datum: 21.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3432; Datum: 20.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3374; Datum: 17.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3389; Datum: 16.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,348; Datum: 15.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3492; Datum: 14.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3488; Datum: 13.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3413; Datum: 10.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3447; Datum: 9.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3396; Datum: 8.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3461; Datum: 7.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3362; Datum: 3.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3314; Datum: 2.1.2020.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3371; Datum: 31.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3243; Datum: 30.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3276; Datum: 27.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3224; Datum: 24.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3137; Datum: 23.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,303; Datum: 20.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3095; Datum: 19.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3101; Datum: 18.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3089; Datum: 17.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3103; Datum: 16.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3041; Datum: 13.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3064; Datum: 12.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3144; Datum: 11.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3144; Datum: 11.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3186; Datum: 10.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3203; Datum: 9.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3161; Datum: 6.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3187; Datum: 5.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3231; Datum: 4.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3206; Datum: 3.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3154; Datum: 2.12.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3187; Datum: 29.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3267; Datum: 28.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3269; Datum: 27.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3227; Datum: 26.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,325; Datum: 25.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3239; Datum: 22.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3162; Datum: 21.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3224; Datum: 20.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,324; Datum: 19.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,322; Datum: 18.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3121; Datum: 15.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3259; Datum: 14.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3377; Datum: 13.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3498; Datum: 12.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3535; Datum: 11.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3534; Datum: 8.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3503; Datum: 7.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3551; Datum: 6.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3573; Datum: 5.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3664; Datum: 4.11.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3718; Datum: 31.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3729; Datum: 30.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,369; Datum: 29.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3708; Datum: 28.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3798; Datum: 25.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3797; Datum: 24.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3763; Datum: 23.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3899; Datum: 22.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,3994; Datum: 21.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,4137; Datum: 18.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,4131; Datum: 17.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,4203; Datum: 16.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,4351; Datum: 15.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,4284; Datum: 14.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,4241; Datum: 11.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,4288; Datum: 10.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,445; Datum: 9.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,4302; Datum: 8.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,4302; Datum: 7.10.2019.; Prosjek: 100,29 Vrijednost udjela (NAV): 100,4332; Datum: 4.10.2019.; Prosjek: 100,29


Ulazna naknada u OTP Short-term bond fond: ulazna naknada se ne naplaćuje.

Izlazna naknada iz OTP Short-term bond fonda: izlazna naknada iznosi 1,00%.

Strategijom ulaganja utvrđuju se osnovni financijski instrumenti u koje će se ulagati sredstva Fonda, te time i način kojim će se ostvariti dugoročni ciljevi Fonda, dok nastavno navedena ograničenja ulaganja daju osnovne okvire unutar kojih će se obavljati diversifikacija imovine Fonda s ciljem ograničavanja pojedinih rizika ulaganja.

OTP SHORT-TERM BOND fond je sukladno svojim obilježjima i naravi obveznički UCITS fond, što znači da je primarno izložen obvezničkom tržištu na način da se imovina Fonda ulaže u instrumente čije je prosječno dospijeće kraće od 3 (tri) godine, u omjeru ne manjem od 75%.

Ulaganje u obvezničko tržište se u najvećem dijelu odnosi na izloženost fonda prema državnim obveznicama Republike Hrvatske. Ciljeve i strategiju ulaganja Fond ostvaruje i kroz ulaganje u instrumente tržišta novca (trezorski i komercijalni zapisi) i depozite kod financijskih institucija.

Izloženost korporativnim vrijednosnim papirima (obveznice i komercijalni zapisi) ne smije prelaziti 40% imovine Fonda. Valutna izloženost Fonda u odnosu na njegovu temeljnu valutu ni u kom trenutku ne smije prelaziti 25%. Sporedna izloženost dioničkom tržištu nije dopuštena.

Fond će svoje ciljeve ostvarivati ulaganjem u sljedeću imovinu:

  • dužničke vrijednosne papire koje je izdala ili za koje jamči Republika Hrvatska, do 100% neto vrijednosti imovine Fonda,
  • depozite kod financijskih institucija iz Republike Hrvatske i drugih država članica Europske Unije, do 100% neto vrijednosti imovine Fonda,
  • dužničke vrijednosne papire koje su izdale ili za koje jamče druge države članice Europske Unije, do 100% neto vrijednosti imovine Fonda,
  • dužničke vrijednosne papire koje je izdala ili za koje jamči jedinica lokalne i područne samouprave Republike Hrvatske ili druge države članice EU te dužničke vrijednosne papire koje je izdala pravna osoba sa sjedištem u Republici Hrvatskoj, do 40% neto vrijednosti imovine Fonda,
  • dužničke vrijednosne papire koje je izdala ili za koje jamči zemlja članica OECD-a te dužničke vrijednosne papire koje je izdala pravna osoba sa sjedištem u drugoj državi članici Europske Unije, do 40% neto vrijednosti imovine Fonda,
  • dužničke vrijednosne papire koje je izdala ili za koje jamči zemlja članica CEFTA-e, do 20% neto vrijednosti imovine Fonda,
  • udjele u UCITS fondovima koji su odobrenje za rad dobili u Republici Hrvatskoj ili drugoj državi članici Europske Unije, pri čemu se imovina tih fondova pretežno ulaže u nisko rizične dužničke vrijednosne papire u Republici Hrvatskoj, drugim državama članicama Europske Unije i OECD-a/CEFTA-e, do 10% neto vrijednosti imovine Fonda.

Fond koristi tehnike i instrumente koji se koriste u svrhu učinkovitog upravljanja imovinom:

  • repo transakcije koje obuhvaćaju repo i obrnute repo sporazume do 20% imovine Fonda.

Osim navedenih ograničenja ulaganja, Fond će najvišu valutnu izloženost održavati manjom od 25% imovine Fonda. To znači da će najmanje 75% imovine Fonda biti uloženo u vrijednosne papire ili depozite denominirane u euru.

Bilo kakva izloženost dioničkom tržištu nije dozvoljena. Fond može ulagati u neuvrštene vrijednosne papire, a takva ulaganja uređena su u skladu sa Zakonom i drugim propisima
donesenim po osnovi Zakona.

Udio dužničkih vrijednosnih papira u Fondu kojima je kreditni rejting manji od BBB neće biti veći od 10% imovine Fonda, pri čemu se u naznačeni limit ne računaju dužnički vrijednosni papiri koje je izdala, ili za njih jamči, Republika Hrvatska.

Ulaganja u opcijske i terminske ugovore i druge financijske izvedenice mogu se koristiti u svrhu zaštite od rizika, odnosno u svrhu osiguranja potraživanja i imovine Fonda, te u svrhu ostvarivanja investicijskih ciljeva Fonda. Njihovim korištenjem neće se mijenjati strategija ulaganja niti povećavati izloženost rizicima iznad onih određenih ovim prospektom. Fond neće ulagati u naznačene vrijednosne papire i ugovore da bi povećao ukupnu izloženost prema pojedinim tržištima ili dijelovima tržišta iznad razine propisane Zakonom i prospektom Fonda.

Kroz stručno i aktivno upravljanje imovinom Fonda pozornošću savjesnog gospodarstvenika, uzimajući u obzir rizike i uvjete na tržištu, a u skladu s ograničenjima ulaganja navedenim Zakonom i prospektom Fonda, kao i investicijskim ciljevima Fonda u cijelosti, Društvo će nastojati postići što viši povrat na uložena sredstava u Fond.

OTP Short-term bond
Vrijednost udjela: 99,66; Datum: 27.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 99,65; Datum: 26.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 99,70; Datum: 25.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 99,71; Datum: 24.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 99,72; Datum: 23.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 99,75; Datum: 20.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 99,87; Datum: 19.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 99,93; Datum: 17.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 99,96; Datum: 16.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 100,04; Datum: 13.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 100,10; Datum: 12.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 100,15; Datum: 11.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 100,18; Datum: 10.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 100,18; Datum: 9.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 100,25; Datum: 6.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 100,27; Datum: 5.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 100,26; Datum: 4.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 100,28; Datum: 3.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00 Vrijednost udjela: 100,26; Datum: 2.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 100,00
Top 10 pozicija u financijskom instrumentima Zagrebačke burze
nema podataka za prikazati
nema podataka za prikazati
Top 10 pozicija iz osobne iskaznice fonda
Financijski instrumentPostotak
CROATI 6,75 1927,22
CROATI 6,625 2019,94
Novac na računu13,81
CROATI 3,875 2212,66
RHMF-O-19BA8,40
RHMF-O-203E6,03
CROATI 3 254,71
DEPOZIT EUR3,78
RHMF-O-227E3,74
RHMF-O-247E2,39
Ostalo- 2,68
Sektorska struktura ulaganja OTP Short-term bond fonda
Osvježeno: 23.9.2019. 12:30:36
Struktura ulaganja po vrstama fin. instrumenata OTP Short-term bond fonda
Osvježeno: 23.9.2019. 12:30:36
Zemljopisna struktura ulaganja OTP Short-term bond fonda
Osvježeno: 23.9.2019. 12:30:36
Valutna struktura ulaganja OTP Short-term bond fonda
Osvježeno: 23.9.2019. 12:30:36
FondDruštvo za upravljanjeDatumVrijednostImovina
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 27.3.2020.99,660851.970.000,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 26.3.2020.99,645351.970.000,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 25.3.2020.99,698151.970.000,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 24.3.2020.99,710853.466.100,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 23.3.2020.99,715849.909.600,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 20.3.2020.99,754349.909.600,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 19.3.2020.99,868051.970.000,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 17.3.2020.99,929951.970.000,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 16.3.2020.99,962453.466.100,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 13.3.2020.100,035549.909.600,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 12.3.2020.100,095351.970.000,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 11.3.2020.100,151049.909.600,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 10.3.2020.100,182351.970.000,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 9.3.2020.100,184551.970.000,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 6.3.2020.100,254949.909.600,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 5.3.2020.100,268649.909.600,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 4.3.2020.100,255749.909.600,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 3.3.2020.100,276951.970.000,00
OTP Short-term bondOTP Invest d.o.o. 2.3.2020.100,263051.970.000,00