Naziv fonda: ZB Plus
Datum osnivanja fonda: 24.7.2000.
Vrsta fonda: Novčani fond
Društvo koje upravlja fondom: ZB Invest d.o.o.
Valuta udjela fonda: HRK

Banka skrbnik: Zagrebačka banka
IBAN fonda: HR2023600001300000218
ISIN fonda: HRZBINUPLUS2

Prospekt fonda: Prospekt (1503 KB)
Ključne informacije za ulagatelje: KIID (449 KB)
Osobna iskaznica fonda: Osobna iskaznica (318 KB)
Ostali dokumenti:

Prva uplata u fond: 400 HRK
Minimalna uplata u fond: 400 HRK

Upravljačka naknada za vođenje fonda: 0,9000%
Naknada depozitnoj banci: 0,1100%

Imovina fonda na današnji dan: 1.733.590.000,00 HRK

Prinos fonda u 30 dana: -0,2200%
Prinos fonda u 90 dana: -0,1900%
Prinos fonda u 180 dana: -0,1300%
Prinos fonda u godinu dana: -0,0700%
Prosječni godišnji prinos fonda: 2,9097%
Kretanje vrijednosti udjela u fondu u posljednjih 180 dana: ZB Plus
Vrijednost udjela (NAV): 175,92817; Datum: 30.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 175,92755; Datum: 27.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 175,92614; Datum: 26.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 175,92444; Datum: 25.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 175,92339; Datum: 24.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 175,92246; Datum: 23.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 175,91941; Datum: 20.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 175,92099; Datum: 19.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 175,95766; Datum: 18.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 175,95677; Datum: 17.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 175,98336; Datum: 16.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,36328; Datum: 13.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,40071; Datum: 12.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,40126; Datum: 11.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,4005; Datum: 10.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,40054; Datum: 9.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,39913; Datum: 6.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,32604; Datum: 5.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,32584; Datum: 4.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,32493; Datum: 3.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,32378; Datum: 2.3.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,32372; Datum: 28.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,32493; Datum: 27.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,32468; Datum: 26.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,32419; Datum: 25.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,32324; Datum: 24.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,32163; Datum: 21.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,32033; Datum: 20.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,31951; Datum: 19.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,31466; Datum: 18.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,3138; Datum: 17.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,31128; Datum: 14.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,30993; Datum: 13.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,30937; Datum: 12.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,30859; Datum: 11.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,30821; Datum: 10.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,30564; Datum: 7.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,3046; Datum: 6.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,30384; Datum: 5.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,30293; Datum: 4.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,30208; Datum: 3.2.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,30012; Datum: 31.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,29968; Datum: 30.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,29876; Datum: 29.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,29643; Datum: 28.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,29557; Datum: 27.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,2942; Datum: 24.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,29287; Datum: 23.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,29233; Datum: 22.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,29154; Datum: 21.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,29079; Datum: 20.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,28819; Datum: 17.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,2868; Datum: 16.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,28638; Datum: 15.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,28597; Datum: 14.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,2852; Datum: 13.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,28221; Datum: 10.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,28049; Datum: 9.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,27639; Datum: 8.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,27573; Datum: 7.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,27241; Datum: 3.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,27149; Datum: 2.1.2020.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,27005; Datum: 31.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,26923; Datum: 30.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,26334; Datum: 27.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,25975; Datum: 24.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,25717; Datum: 23.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,25673; Datum: 20.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,25601; Datum: 19.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,2558; Datum: 18.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,2561; Datum: 17.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,25387; Datum: 16.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,25141; Datum: 13.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,25016; Datum: 12.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,24907; Datum: 11.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,24815; Datum: 10.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,24729; Datum: 9.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,24466; Datum: 6.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,24331; Datum: 5.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,24216; Datum: 4.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,24125; Datum: 3.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,24062; Datum: 2.12.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,23751; Datum: 29.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,23609; Datum: 28.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,2353; Datum: 27.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,23471; Datum: 26.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,23399; Datum: 25.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,23348; Datum: 24.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,23348; Datum: 22.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,23314; Datum: 21.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,23242; Datum: 20.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,23151; Datum: 19.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,23089; Datum: 18.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,2288; Datum: 15.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,22759; Datum: 14.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,22695; Datum: 13.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,22623; Datum: 12.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,22491; Datum: 11.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,2228; Datum: 8.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,22171; Datum: 7.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,2205; Datum: 6.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,21989; Datum: 5.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,21893; Datum: 4.11.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,20749; Datum: 31.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,20807; Datum: 30.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,20626; Datum: 29.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,20479; Datum: 28.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,20047; Datum: 25.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,19862; Datum: 24.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,19737; Datum: 23.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,19628; Datum: 22.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,19585; Datum: 21.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,19178; Datum: 18.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,19025; Datum: 17.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,18927; Datum: 16.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,18767; Datum: 15.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,1859; Datum: 14.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,18241; Datum: 11.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,17971; Datum: 10.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,17882; Datum: 9.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,16261; Datum: 7.10.2019.; Prosjek: 176,24 Vrijednost udjela (NAV): 176,15987; Datum: 4.10.2019.; Prosjek: 176,24


Ulazna naknada u ZB Plus fond: Prilikom kupnje udjela u Fondu ne naplaćuje su ulazna naknada. Uprava Društva može donijeti odluku o promijeni ulazne naknade, a u skladu sa Zakonom.

Izlazna naknada iz ZB Plus fonda: Prilikom povlačenja udjela iz Fonda ne naplaćuje se izlazna naknada.

Investicijski cilj Fonda je ostvarenje stalnog porasta vrijednosti udjela izražene u kunama uz visoku sigurnost ulaganja investiranjem imovine Fonda pretežno u portfelj niskorizičnih dužničkih vrijednosnih papira i instrumenata tržišta novca.

S obzirom na investicijski cilj Fonda i strategiju ulaganja, Fond je prvenstveno namijenjen ulagateljima koji svoja sredstva općenito ne žele izložiti oscilacijama cijena rizičnijih financijskih instrumenata ili koji u nekom kraćem razdoblju raspolažu s određenim kunskim sredstvima te žele na njih ostvariti prinos.

Iznos koji je razumno investirati u Fond prvenstveno ovisi o osobnim sklonostima i mogućnostima svakog ulagatelja. Stoga se prije ulaganja zainteresiranim ulagateljima preporučuje sagledati strukturu cjelokupne vlastite imovine, trenutne i buduće potrebe za novčanim sredstvima, kao i spremnost preuzimanja rizika povezanih s ulaganjem u Fond. Pri tome je prikladno svoju imovinu primjereno diverzificirati.

Prikupljena novčana sredstva se ulažu:

  • ukupno do 100% neto imovine Fonda u:
    • obveznice i druge dužničke vrijednosne papire te svaki drugi prenosivi vrijednosni papir koji daje pravo na stjecanje takvih obveznica i dužničkih vrijednosnih papira čiji je izdavatelj ili za koje jamči Republika Hrvatska, države članice EU i OECD-a i čiji je izdavatelj iz Republike Hrvatske, države članice EU i OECD-a s kreditnim rejtingom A- ili višim, kojima je kreditni rejting odredila barem jedna rejting agencija (Standard&Poor’s, Moody’s, Fitch IBCA),
    • nedavno izdane prenosive vrijednosne papire iz prethodne alineje,
    • instrumente tržišta novca čiji je izdavatelj ili za koje jamči Republika Hrvatska, države članice EU i OECD-a i čiji je izdavatelj iz Republike Hrvatske, države članice EU i OECD-a s kreditnim rejtingom A- ili višim, kojima je kreditni rejting odredila barem jedna rejting agencija (Standard&Poor's, Moody's, Fitch IBCA),
    • depozite kod kreditnih institucija,
    • neuvrštene vrijednosne papire,
    • novac na računima,
  • ukupno do 10% neto imovine Fonda u:
    • udjele UCITS fondova koji su odobrenje za rad dobili u Republici Hrvatskoj, drugoj državi članici ili udjele otvorenih investicijskih fondova s javnom ponudom koji su odobrenje za rad dobili u trećoj državi, a koji ulažu pretežno u prenosive vrijednosne papire iz prethodnih alineja,
  • ukupno do 10% neto imovine Fonda u:
    • obveznice i druge dužničke vrijednosne papire te svaki drugi prenosivi vrijednosni papir koji daje pravo na stjecanje takvih obveznica i dužničkih vrijednosnih papira izdavatelja iz država članica CEFTA-e,
    • nedavno izdane prenosive vrijednosne papire iz prethodne alineje,
    • instrumente tržišta novca izdavatelja iz države članice CEFTA-a,
  • u izvedene financijske instrumente čija se temeljna imovina sastoji od:
    • financijskih instrumenata obuhvaćenih u prethodnim alinejama,
    • financijskih indeksa, kamatnih stopa, deviznih tečajeva ili valuta.

Instrumenti sa dospijećem kraćim od godine dana moraju činiti najmanje 75% neto imovine Fonda, uz uvjet da globalno modificirano trajanje Fonda ne prelazi 1,5. Izloženost korporativnim vrijednosnim papirima ne smije prelaziti 50% neto imovine Fonda. Valutna izloženost Fonda u odnosu na njegovu temeljnu valutu ne smije prelaziti 20% neto imovine Fonda.

ZB Plus
Vrijednost udjela: 175,93; Datum: 30.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 175,93; Datum: 27.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 175,93; Datum: 26.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 175,92; Datum: 25.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 175,92; Datum: 24.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 175,92; Datum: 23.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 175,92; Datum: 20.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 175,92; Datum: 19.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 175,96; Datum: 18.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 175,96; Datum: 17.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 175,98; Datum: 16.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 176,36; Datum: 13.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 176,40; Datum: 12.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 176,40; Datum: 11.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 176,40; Datum: 10.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 176,40; Datum: 9.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 176,40; Datum: 6.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 176,33; Datum: 5.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 176,33; Datum: 4.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 176,32; Datum: 3.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14 Vrijednost udjela: 176,32; Datum: 2.3.20; Prosječna vrijednost udjela u razdoblju: 176,14
Top 10 pozicija u financijskom instrumentima Zagrebačke burze
nema podataka za prikazati
nema podataka za prikazati
Top 10 pozicija iz osobne iskaznice fonda
Financijski instrumentPostotak
Ostalo30,38
Obveznica MFRH17,48
Obveznica MFRH11,25
Obveznica MFRH8,55
Obveznica MFRH8,08
Obveznica MFRH5,86
Depozit4,85
Depozit4,28
Obveznica MFRH3,46
Obveznica MFRH3,00
Obveznica EBRD2,81
Sektorska struktura ulaganja ZB Plus fonda
Osvježeno: 23.9.2019. 12:30:36
Struktura ulaganja po vrstama fin. instrumenata ZB Plus fonda
Osvježeno: 23.9.2019. 12:30:36
Zemljopisna struktura ulaganja ZB Plus fonda
Osvježeno: 23.9.2019. 12:30:36
Valutna struktura ulaganja ZB Plus fonda
Osvježeno: 23.9.2019. 12:30:36
FondDruštvo za upravljanjeDatumVrijednostImovina
ZB PlusZB Invest d.o.o. 30.3.2020.175,92821.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 27.3.2020.175,92761.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 26.3.2020.175,92611.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 25.3.2020.175,92441.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 24.3.2020.175,92341.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 23.3.2020.175,92251.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 20.3.2020.175,91941.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 19.3.2020.175,92101.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 18.3.2020.175,95771.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 17.3.2020.175,95681.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 16.3.2020.175,98341.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 13.3.2020.176,36331.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 12.3.2020.176,40071.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 11.3.2020.176,40131.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 10.3.2020.176,40051.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 9.3.2020.176,40051.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 6.3.2020.176,39911.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 5.3.2020.176,32601.805.156.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 4.3.2020.176,32581.733.590.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 3.3.2020.176,32491.805.156.000,00
ZB PlusZB Invest d.o.o. 2.3.2020.176,32381.805.156.000,00